5.7.07

BARIŞ gitti ADI KALSAYDI!!!

ÜZGÜNÜM!!!!

BARIŞ AKARSU geniş haber

Şarkı yarışmasında öncelikle kişiliği ve daha sonra sesi ile dikkat çeken, SEVİLEN Barış Akarsu, ölümün adaletsizliğine kurban gitti! Buradaki adı, TRAFİK CANAVAR..

Bodrum'da geçirdiği trafik kazasında ağır yaralanan sanatçı ve oyuncu Barış Akarsu'nun hayatını kaybettiği açıklandı.

Akarsu'nun tedavi gördüğü Özel Bodrum Hastanesi doktorlarından Abdullah Servet, Barış Akarsu'nun hayatını kaybettiğini açıkladı. 5 Temmuz 2007

17 yorum:

ırmak dedi ki...

dün gece duydum bu acı haberi.. haberle ilgili ayrıntıları uzun süre tv lerde seyrettim, internetten okudum. gerçekten hayat dolu bir insanmış.

güzel ve iyi insanlar çok çabuk yarılıyorlar bu kirli araziden.

allah rahmet eylesin.

gaykedi dedi ki...

gerçekten medya maymunu olmaya karşı duruşu olan bir sanatçıydı :(

zihni dedi ki...

güzel ve iyi insanlar çok çabuk yarılıyorlar bu kirli araziden.

Sevgili Irmak,

İyi insanlar "öülünce, tek başına sesisce ölmüyorlar. Yanında birçoklarının içindeki iyiye yaslanma duyguları da beraber öldürüyorlar. Acıtantarafı da bu. Kalitesizlerin ölmesi, "iyi"liğin çoğunluğua terfisi açısından olumludur da, ama ölüm sorumluluğu sorumluluk kendine ait olması koşuluyla. Yoksa, idam ve cinayetleri kast etmiyorum.

zihni dedi ki...

gerçekten medya maymunu olmaya karşı duruşu olan bir sanatçıydı :(

Haklısın dostum. Müzikteki başarısının yanında, medya fırsatını yakalayınca, diğer sanatçı kimliği ve kişiliği de ortaya çıktı. Yaşasaydı, "medya maymunluğu"na döndürebilirler miydi, çok fazla bilgimiz yok ama, ilk izlenimlerimiz, çok farklı bir özelliği işaret ediyordu.
Bozulmaya fırsatı olamdan gitti!

Neverland dedi ki...

cok garip birsey, insanin hala inanasi gelmiyor...
Ama hayat devam ediyor, 2 gun sonra unutacagiz, ates düstügü yeri yakacak...
Allah rahmet eylesin insallah...

zihni örer dedi ki...

Hoş geldin Roma'dan neverland:) Bu gelişinde bu kötü sürprizle karşılaştın, tatiliyin tadı gitti değil mi!
cok garip birsey
"Tek eşitlik ölümde var, zengine, yoksula, siyaha beyaza aynı muamele reva görülüyordu" derken, Barış Akarsu gibilerin ölümü bu adaleti ve eşitliği bozuyor diye düşünüyoruz. İsyanımız, ölümün bu adaletsizliğine!
Demek ki, doğanın düzeninde işleyen herşey "mükemmel" dizilmemiş diye düşünmeden edemiyoeuz.

Neverland dedi ki...

Ben bu görüsünüze katilamiyacagim Zihni Bey, bence dogada mükkemel isleyen bir düzen var.
Biz sadece herseyin kendi istedigimiz sekilde gelismesini bekliyoruz, kendimizi sartlandiriyoruz.
Beklentimiz, kendimizin ve tüm sevdiklerimizin yaslanip, ihtiyarlanip sonra bir sekilde hastalanip, hayata veda etmesi seklinde.
Ama Baris gibi ölümler , suratimiza saaaakkkk diye bir tokat gibi iniyor, sasirmamiz ondan,hayatimizda olan seylerin , en önemlisi bu hayattaki zamanimizin kendi istegimize bagli olmadigini anlamamizdan bu tepki, saskinlik.
Ama su bir gercek ki `Her canli ölümü bir gün tadacak`ama bugun ama yarin....Önemli olan bunu unutmadan yasamak , bu hayatin bir son degil baslangic oldugunu unutmamak degil mi?

zihni örer dedi ki...

Sevgili neverland,
doğada mükemmel işleyen bir düzenin yanında, hiç de mükemmel olmayan örnekler yok mudur? Acının (can acısı, biber değil:)) ve kötülüklerin neresi mükemmel!

Biz mükemmel olmayan şeylere müdahale etmiyor muyuz bilimin gücüyle. Ama sadece şimdilik ölüme çare yok. 100-500 yıl sonra ölüme çare bulunamayacağı belli mi şimdiden, bence olasılık dahilinde.

Yani, demem odur ki kardeş, yaşamın içinde sorgulanamayacak hiç bir şey kalmamalı. Sorgulamayı terk eden bilimciler, Quantumun iç yapısını kontrol altına almaktan HATTA ölüme çare aramaktan vaz geçerler.
Hayat devam ediyor dediğin gibi, ama, şimdilik üzülmeler de hayatın içinde bir rol ya da görev.
İyi geceler diliyorum.

Neverland dedi ki...

aci ve kötülükler olmasaydi, iyi ve guzelliklerin ne oldugunu anlayabilecegimiz bir referansimiz olmazdi.Aci da kötülük de bu hayata dahil.
Eger ki ben (kendi adima konusuyorum)inanan bir insansam , bu hayatin bir son olmadigina inaniyorsam, bu hayatta karsima cikan iyi ve kötü seylere karsi olan davranislarimin benim diger hayatima etkisi olacagini düsünerek davranmam gerekir.Zaten bu davranislarimiz bizi biz yapan benligimizi olusturmuyor mu?
Hersey guzel, güllük gülüstanlikken, siz ve karsinizdakiler de iyidirler.Önemli olan ayni tutumu tam tersi kosullarda sürdürebilmekdir.Bizler peygamber degiliz, hepimizin zaaflari var...Sonuc olarak yapabilecegimizin en iyisini yaparak hayatimizin bu kismini tamamlamak önemli olan...

zihni örer dedi ki...

aci ve kötülükler olmasaydi, iyi ve guzelliklerin ne oldugunu anlayabilecegimiz bir referansimiz olmazdi

Güzel bir tespit;
başka deyişle, doğada herşey zıtlıklarıyla anlam kazanıyor.
"Bu durumun "mükemmel" bir durum değil, önümüzde bulduğumuz bir olgudur" demek istiyorum.
Kendi aklımız daha mükemmel bir düzeneği kurgulayabiliyor. Zıtlıkların içindeki "kötülükler", güzellikleri düşüncemizle kavrayamadığımız anlarda "güzelliklere" referans olabiliyor ancak. Eğer tek geçerli referans bu olsaydı, insanlarda "acı çekme fetişizmi" tarikat haline dönüşürdü. İran'da H. Hamza'ya sevgi gösterisi için kendini zincirle kanatırcasına dövenler bu guruba girer. Aydınlanmış beyinler için bu olay, akılsızlığın işaretidir. Yani, acı çekerek acı çekeni anlama tiyatrosu...

Acı çekmek mutluluğun referansı gibi algılansaydı, ondan kaçma refleksimiz anlamsız olurdu.

Ece dedi ki...

Ölüm davetsiz misafir..
Ölüm insafsız..
Ölüm sıra bilmiyor..

ateş düştüğü yeri yaktı..
Allah anne babasına sabırlar versin..

zihni dedi ki...

Ölüm insafsız..

Sevgili Ece, (iyi dileklerin için teşekkür ediyorum)

Seni de kritiğe tahrik etmek için şunları söyleyebiliriz:))

"ölüm insafsız" evet! Bu bir isyan belirtisidir.
İşte bu isyanlar, "iyi"nin farkında olma hali" olarak yorumlanır. Hiçbir mükemmele isyan edilmez. Bir ölünün ardından dökülen göz yaşları, kaş çatmalar, yüz buruşturmalr, dışa vuran sessiz isyanlardır.
İsyanlar olmasaydı, doğayı yeniden düzenlemek için hiçbir hamle yapılamazdı. İsyanlar, verilen kararın itici gücü ya da enerji potansiyeli sayılır.

ırmak dedi ki...

merhaba,
geçiyorken uğradım. selamsız, sabahsız geçip gitmek istemedim.
sevgiler :)

zihni örer dedi ki...

Selamın baş tacı Güzel İnsan:)
Geçerken uğramalara bir de dondurma ısmarlayabilsem!
Ismarladım gibi hissedersen, n,speten mutlu olurum.
sevgiler.

Adsız dedi ki...

Barış'ın öldüğünü akşam haberlerde kız arkadaşımla izlediğimizde fark ettik ki ikimizde üzülmemişiz. İkimiz de bunu biraz garipsedik fakat sonra düşündük de biz bu insanla medyanın dayatması sonucu tanışmıştık. Diğerleri gibi, gözümüze sokuşturulup duran, ne idüğü belirsiz onlarca insandan bir tanesi. Hatta biraz daha düşündükçe hatırladık ki bu insan bize itici de gelmiş zamanında. Biz üzülmedik açıkçası.

ırmak dedi ki...

kandiliniz kutlu ve mübarek olsun. sevgileeer kocaman.

zihni örer dedi ki...

kandiliniz kutlu ve mübarek olsun. sevgileeer kocaman.

Bütün güzellikler senin olsun, artarsa bize de dağıtırsın;
Sevgili Irmak:)