26.2.11

Pembe Hüzün!Bazen, “pembe saygınlığınız” örselenir ya? O anda körüğün hava üflemeye hazırlanışı gibi büzüşür, içinize yapışırsınız adeta! Sevginizin tılsımı, kaslarınızın refleksini parantez içine mahkum etmiştir daha önceden. Üflenecek havanız birikmiştir içinizde. Bu yüzden hesaplaşmak yerine, kendi içinizde hesap yapmaya koyulursunuz, yine de sağlaması bir türlü denk çıkmaz. İşte tam da o zaman mimikleriniz, karizma pozunun fotokopisini andırır.

Bilirsiniz, fotokopiler gridir. Matematiği, muhasebeyi bir yana koyar, doğru frekanstan anlaşılmayı beklersiniz. Bekledikçe boğulur, azaldıkça çoğalmaya başlarsınız. Artık kendinize sığmayacak kadar dolduğunuzda, özgül ağırlığınız havaya karıştırır sizi. Havanın kimyasal formülü önceden fotoğrafik hafızanızda kayıtlıdır; ya birkaç yudum alkol, ya da sizi en dijital durumunuzla ifade eden bir müzik….

Alkolün, çoğu zaman melankoliyi ertelemekten başka işe yaramadığını bilirsiniz. Ve ardından bir de baş ağrısı faturası eklenir hesabınıza.
Geriye duygusal hücre kombinasyonunuzu kamçılayacak olan müzik en yakın seçenek olarak kalır.
Bir köşeye sıkışarak, kim bilir kaç kez yoğrulursunuz müziğin hamuruyla. Mızraplar ruhunuzun tellerine değer adeta. Ve sonra, beklediğiniz anlaşılma güdüsü, “anlama” güdüsüne dönüşüverir.

Aşka gurur karışmazda, sevdiğinizle karışırsınız artık.

   Bm                              A
o zaman hemen git radyoyu aç bi şarkı tut
G                                  F#m
ya da bi kitap oku mutlaka iyi geliyor
Bm                                      A
ya da balkona çık bağır bağırabildiğin kadar
G                                      F#m
zehir dışarı akmadan yürek yıkanmıyor/S.Aksu

1 yorum:

gp maksimov dedi ki...

guclu halk lidere ihtiyac duymaz tamam ama, "baslarinda bu lider varsa, bunlar zayif halk" demek biraz kolaycilik diil mi zihni bey?

Ilaveten, arap(ci) kavrami hem zimnen irkicilik kokan bi kelime hem de adama "o araplar devrimin kralini yapio, alo" dedirten bi kiymik degil mi an itibariyle?