25.5.11

Aziz Nesinlikler

MHP’yi röntgenleyenler için söylenmiş.

Diyalektik mantık:
Bu insanların özeli,  mahremi olan aile bireyleri tarafından ortaya atılmışsa o başka. Ancak, çeteler, örgütler ve emniyet insanların yatak odalarına kadar kameraları sokuyorsa orada durup düşünmek gerekir.”/Altan Tan-Bağımsız aday

Formel mantık:
Adalet ve kalkınmanın gereği düşünüldü, yüzde 5 de buradan oy gelse, karın kötüsü olmaz.
Anafikir:
Cinselliği tabu görenlerin röntgencilik güdüleri çılgınlaşır ve "pazar değeri" yükselir! Politik rekabet liberal savaşa dönüşmüşse, aşkta ve savaşta her yol mubah sayılır! Olayın sonunda para ve makam varsa, ahlak da ertelenebilir!

Tez:Anketlerdeki “sorunlar” sıralamasında İŞSİZLİK birinciymiş.
Sentez:İşsizliği son sıraya alan parti de birinciymiş.

 Haber:Koruculuğu bırakan Meman aşireti BDP saflarında yer alma kararı almış.
Yorum:Kurtlu eriğin aşureye kattığı tat afiyet olmaz.

 Olay:
-Afyon'un milletvekili sayısı biliyorsunuz 7'den 5'e düştü. Ama evvel Allah ben Afyonkarahisarlı kardeşlerime inanıyorum bunu 5'te 5 yapacaklar; değil mi?/Başbakan
-Eveeettttt/Türk Halkı
Türk aklı:hafızada yer eden “7’den 5’e” düşüşün süreci  değil, “5’te 5”in fotoğrafıdır.6 yorum:

Zeyno dedi ki...

Mutlu Çelik'in çok güzel bir sözü var. "Onuru düşürerek kazanılmış ikbal, kaybedilmiş istikbaldir." Ve yine Mutlu Çelik'in sözüyle bitireyim bu anlamlı yazıyı. "Haklıymışsın Aziz'im az bile söylemişsin, bu kadar salaklığı sen de beklememişsin."

zihni dedi ki...

Zeyno,

"Onuru düşürerek değil de DÜŞÜNEREK makam kazanmak ütopya" desem, "çok karamsarsın" diyenlerin sayısı %60'ı bulur değil mi:)

Güzel uyum sağladı bu anekdot,
teşekkürler

Zeyno dedi ki...

"Düşünerek" değil zaten, "düşürerek" Beni de şaşırttın Zihni. :)

zihni dedi ki...

"n"nin sağ çizgisi nelere kadir yarabbi:))
sağ çizgilerin hep şaşırtıcılığı meşhurdur zaten:)

aglea dedi ki...

hani insanın en sevmediği ikaz kalıbıdır ya zihni, "ben demiştim sana!" işte, aziz nesin'in hep diğer taraftan böyle seslendiğini duyar gibi oluyorum. gittikçe artarak, sıklaşarak... ve hiç itirazsız "haklısın usta", "çok haklıydın", "az bile demişsin" deyip duruyorum:)

zihni dedi ki...

olayların yanlış tarafından çok yanlışın gülünç tarafı aziznesnlik patentini almış. ilgili konunun tek celsede ve derinlemesine anlaşılmasını sağlayan bir maekanizma olması bakımından da öneli oldu. aziz nesinin ölümüne fetva verenler bile birşeyin komikliğini bu markayla ifade eder duruma gelmiş.
Kısaca böyle durumların etkisi, arsızlığa yenik düşülmemişse, yutkunarak kızarmakla fotoğraflanıyor.