3.12.18

Çarıklı Aşıklar (roman) yayımlandı

Çarıklı Aşıklar

İmam Hatipli köy delikanlısı ile, üniversiteli Çingene kızın aşk, gurur ve kuruntu hikayesi olan Çarıklı Aşıklar romanımız, Öğretmenim Dergisi Yayınevi tarafından Aralık 2018'de yayımlandı.


Bu romanda, iki farklı kültürün ince rekabeti ve alışılmadık bir “aşk aşısı” vardır. Tutar mı? Roman bu, yazar isterse her şey olur ama okur istemzse o başka…..

Araka kapak tanıtım yazısı:
Annemin, "okulu bırakırsan pabucun dama atılır" dediği söz ile ateşlenmiş rokete dönüşmüştüm. Gözünü sevdiğim Çingene'lerin pabucu mu vardı sanki! Birden, "atın gitsin" diye restimi çektim! Artık, yalın ayak yürümek kaçınılmazdı. Ve kendi işimin ırgatı olmaya çoktan hazırdım.

"Eskici geldiii… naylon pabuçlar, eski kitaplar, sahte hayatlar, kuruntulu tavırlar, aç kabadayılar..."

diye sokaklarda aklıma estiği gibi haykıracaktım.

Zaten yola çıktığımda, “kader durağının" bir ilerisinde inmekti hayalim. Zifiri karanlıkta hedef bulmaya çalışan milyonlarca çarıklıdan biriydim nasıl olsa. Alacağım riskin bedeli önemli olmasa da yürüdüğüm yolun heyecanı vardı üzerimde. Sürüngen adımlarla buraya kadar gelebilmiştim.

Biraz daha yürüdüm; az ötede bir Çingene kızın önüme kurmuş olduğu barikata takılı kaldım. Hipnotik tılsımıyla, yüreğime çengelli iğnesini vuruverdi oracıkta. O gündür bu gündür özü-gürüm.
             .........................................

Yayınevine verilecek siparişler en uygun indirimlerle, adrese teslim yapılır.
Yayınevi sipariş telefon numaraları  üst ekranda yazılıdır:

Online kitap satış ağı listesi:

1-Öğretmenim Dergisi Yayınları
 2-D&R
 3- İdefix
4-Kitap Yurdu
 5-Babil
 6-KiDeGa
7- Eganba
8- Kitap Sahaf
9- ilk nokta dağıtım
10-   KitapSeç dağıtım
11-Sözcü
12- kitapjoy
13- eflatun dağıtım
14-  Eflatun Kitap
 15- kitabına bak/blok dağıtım
16-  bKm kitap
17-  Arkadaş Kitap
18- KitapAvrupa

ve devam edecek...

2 yorum:

Sabahattin Gencal dedi ki...

Merhaba Zihni Bey Kardeşim,
Derler ki “Eser vermek bir evlat sahibi olmak gibidir.” Bence de öyledir. Evladı olanlara da “Allah bağışlasın, ailenize ve millete, insanlığa hayırlı evlat olur inşallah.” Vb. sözler söylerler. Sizler için, ben de aynı sözleri tekrar ediyorum:
Eserleriniz ulusumuza ve insanlığa hayırlı olur inşallah.
“Kitap para kazandırmaz.” derler ki bir bakıma doğrudur; ama içimden öyle geliyor ki eserleriniz çok satılanlar listesine girecektir. Yine inanıyorum ki, eserleriniz çok satılsın satılmasın sizler yazmaya devam edeceksiniz.
Tebrik ederken başarılarınızın devamını dilerim.

zihni örer dedi ki...

Sabahattin Hocam, çok doğru betimlemişsiniz kitap uğraşını. Kitap bu ülkede bizlere para kazandırmaz ama, takdir edersiniz ki el kiri olmayacak bir şeyler bırakmak ondan çok daha fazlası. Çok teşekkürler ediyorum, selamlar.