9.12.10

öğrenci yumurtasının vitamin değeri

Bakanlara atılası 
(Allah yazılı) yumurta

Yumurta A-daletli, D-emokrat, E-şitlikçi ve B-ilimci grubu vitaminleri başta olmak üzere diğer vitaminlere de önemli oranda sahiptir.
Yumurta sarısında bulunan A-dalet vitamini gözlemci gözün, vatandaşın taleplerini iyi görmesini sağladığı gibi, toplumun hak arama omurgasını dik tutan kemik gelişimi için de önemlidir. 

Öğrenim ve iş güvencesi gibi temel hakları dile getiren eylemler karşısında, hükümet üyeleri ve polislerin vatandaşa diş gıcırdatmaları durumunda, keskin ve sağlıklı dişlere sahip olmak için de gerekli olduğu bilinmektedir.

Öğrenci ve işten atılan iş(çi)-siz- lere gaz sıkıldığında kaybolan enerji için, Vücut hücrelerinin yeniden gelişmesine yardımcı olur. Öğrenci ve işçiler üzerine Sıkılan gazın verdiği zararı azaltmak için Solunum ve sindirim sisteminin sağlıklı olmasını ve hormonlu gıdalardan oluşan enfeksiyonlara karşı korunmasında etkilidir.

İleri D-emokratlık vitamini, insan vücudunda kalsiyumun kullanılmasına yardım ettiği için, polislerin kırdığı öğrenci kemiklerinin iyileşmesini hızlandırır.


Yumurta sarısı, ileri D-emokratlık vitamini sağlayan bir kaç besinden bir tanesidir. hak parti ve ödp’nin güneşinin ışınlarından da yeterince faydalanıldığında yumurta özellikle sağ partilerde ileri D-emokrasi vitamini eksikliğine bağlı kemik bozukluğu oluşmasını önler.


Yumurta, temel haklarda E-şitlikci vitamini yönünden de oldukça zengindir. E-şitlikçi vitamini oksidasyonu önleyici etkisinden ve ağırlıklarının birbirine eşit olmasından dolayı, gariban emekçilerin vücudunu liberal kapitalist ideolojilere karşı korur.

Her gün bir yumurta yarım ekmek ile kahvaltı yaparak okuluna giden öğrenci, işkencesiz okuma hakkını talep etmek için kahvaltı yumurtasını arada bir fol olarak Hükümet üyelerinin kafasında, kuluçkaya yatırmak amacıyla cebinde götürebilir.

B-ilimci grubu vitaminleri bazı besin öğelerinin vücutta enerjiye çevrilmesi için gereklidir. Yoksa işimiz fala muskaya ve Telli Baba'ya kalır ki, o zaman ülkedeki bütün yumurtaların cılk çıkma olasılığı yükselir.

Yumurta özellikle ileri üniversitelerin varlık nedeni olan B-ilim2 vitamini açısından çok zengindir. Bu vitamin polis sopasından yırtılan deri ve sıkılan gazdan arızalanan göz sağlığı için de gerekli olduğunu tekrar ederek önemini pekiştirelim.

Ayrıca yumurtada bulunan kolin, beyin fonksiyonlarının yerine getirilmesinde önemli rol oynamaktadır. Bu durumda Bakan Burhan Kuzu’nun kafasında kuluçkaya yatırılan yumurtaların da etkisini düştüğü yerde göstereceği tahmin edilmektedir.
yumurtanın besin değeri kaynak
* * *

BDP Eşbaşkanı Selehattin Demirtaş’ın Bakan Burhan Kuzu’ya atılan “öğrenci yumurtası” için verdiği demeç, yarım saate yakın kahkahayla gülmeye değer.

“Bir devlet üç yumurtayla yıkılacaksa yıkılsın!!”
karizma çizer roket yumurta

* * *
bir Bektaşi klasiği:

Hocanın biri her vaazın sonunu “namaz dinin direği” diye bitirirmiş.

Bektaşi bu çok iddialı tekrar karşısında dayanamayıp sormuş:

-Hocam, namaz için abdest farzdır değil mi?

*evet farzdır.

-Hocam, afedersiniz, insan o…r’unca abdest bozulur değil mi?

*evet bozlur.

-Başa dönelim sayın Hocam, namaz dinin direği, abdest namazın gereği,

Bu ne kadar zayıf din direği ki, bir o…k’ta yıkılıyor.

15 yorum:

ayşegül dedi ki...

Devlet yikmayacak yumurtalarinizi
aysegul&mother GmbH-Sweden adresden
temin edebilirsiniz efenim :D

Sevgilerrr

zihni dedi ki...

ilahi Ayşegül:))

senin ihraç yumurtalarının sarısı barut olamaz mı:) istihbarat içini açıp bakmadan gümrükten geçirmez ama.

"no comment" mi senin blog daha?

ayşegül dedi ki...

Zihni Yoldas ;-))

ihrac yumurtalarimizin sarisi barut hem molotof olur yoldas,gumruklere tele kulak,pardon para kulak adamimizi yerlestirdik ;-))

sinavlarda bitinceye kadar bi muddet daha no comment!!

aysema dedi ki...

Yumurtanın faydalı olduğunu söylemişlerdi uzmanlar; ama bu kadarını onlar da tahmin edememişlerdir sanırım. Her derde deva...

Yüklü bir zam yaparlar mı? Ya da yumurtaları da tutuklarlar mı? Bu konuda Unakıtanlardan yardım alabilirler...

Zeyno dedi ki...

Bu yumurtalar çift sarılı mı? : ) Fıkraya da bayıldım...

zihni dedi ki...

Ayşegül Yoldaş,
Amerikanın Japonya'ya attığı bombanın düştüğü yerde 150 yıl ot bitmemiş. Ama senin yumurtaların düştüğü yerde saçlar daha da gürleşir, aradaki fark bu olmalı değil mi?

Derslerinde başarılar dilerim yoldaş.

zihni dedi ki...

aysema Hocam,
Ayşegil elini unakıtanlardan daha çabuk tutmuş:) İsveç'ten yuymurta ihraç edecek buraya.
Yumurtanın aptallığın da önemli ilaçlarından biri olduğu ne büyük rastlantı. Bu arkadaşların yumurtayla başı bağlanmalı, oy verenlerinin de, oy alanlarının da:)

zihni dedi ki...

Zeyno,
buğdayı acı bibere bulaştırarak tavuğa yedirdiğinizde, yumurtasının çift sarılı olduğnuı duymuştum. yumurta atan Öğrenciler köylü çocukları olduğundan büyük olasılıkla çftlik yumurtası olduğu düşünülebilir. Hem Anayasa Profesörü ve hükümetin beyin gücü olan bir bakana fabrikasyon uydurma yumurta atmak ayıp olurdu.

Bürokratik sorumluluğu yüksek olanlara çift sarılısı atılmalı.

cüneyt uzunlar dedi ki...

bektaşi fıkrası şahane bir nokta olmuş...

zihni dedi ki...

Cüneyt Bey,
o fıkranın Bektaşi fıkrası olduğundan emin değlim doğrusu. Bizim yörede söylenen bişeydi, biraz geliştirerek Bektaşi patentini takmış bulunuyorum.

Nehir İda dedi ki...

Zihni Abi'nin bloğunu istilamdır:))
Aysema Hanım'ın profil resmine bayıldım sayfasında yazacaktım 2 kez denedim olmadı diyverem de şişmesin dilim:)

Nehir İda dedi ki...

Bektaşi olayı bitirmiş yine. Zihni Abi ise her zamanki gibi döktürmüş. Ne çok benziyorsun benim kocaya yahu:)

zihni dedi ki...

Sevgili ebru,
hani "aklın you bir" derler ya? akıllıların yolu da bir:))

sağolunuz efendim, teşrifleriniz şımartacak yine eskisi gibi:)

Adsız dedi ki...

Derinlemesine düşünen insan bulur,herşeyin direği ne, gereği ne!
Fıkra bunun küçük bir ispatı:-)

Zihni örer dedi ki...

destinty merhaba,
derinlemedsinwe düşünemiyorsak, iman ederiz, kurtuluruz "bilgisiz" dolaşmaktan değil mi:)
sessiz geçenlerden olmadığın için teşekkürler.